wo

18

mei

2011

Software ontwikkelaars gezocht

Zucht …. Software ontwikkelaars worden overal gevraagd. Elke krant, LinkedIn, Twitter, Facebook, zelfs aan plakborden en raamkozijnen. Programmeurs zijn niet te vinden. Of ze zijn heel duur. Ik vraag me af of dat de reden is van het ‘slecht’ programmeren van programma’s.

programmeur

Ik heb jaren geleden gedacht dat we steeds minder met de muis zouden gaan werken en meer met sneltoetsen en/of functietoetsen. Vooral toen de eerste afwijkingen nog “muisarm” heette en daarna werden opgevolgd door RSI en/of CANS, dacht ik dat we nu wel beter zouden weten en dus vanzelfsprekend beter zouden programmeren.

 

Maar wat blijkt, in bijna alle programma’s die ik uittest zijn geen sneltoetsen geprogrammeerd. Soms is wel de Tab-toets geprogrammeerd, maar deze loopt van onder naar boven en rechts naar links, eigenlijk volkomen willekeurig.

 

Onder de woorden in menubalken staan wel streepjes, zodat we de alt-toets zouden kunnen gebruiken, maar om onder elke b een streepje te plaatsen?? Ook volkomen willekeurig.

 

De enige verklaring die ik kan bedenken, is dat we EN te weinig programmeurs hebben EN ze erg duur zijn EN een bestaand programma daardoor steeds wordt uitgebreid. Uitgebouwd als een verbouwd huis zodat de logica weg is en de looproute een doolhof wordt met onbekende trapjes en hoekjes.

 

Laten we protesteren: ………………WEG MET DE MUIS!

 

Commentaar schrijven

Commentaren: 0

  • loading